شرکت بازرگانی و بازاریابی طلوع خورشید جم
12:30 PM سه شنبه 24 تیر 1399 - 7/14/2020

تمامی کالاها و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

گارانتی برگشت پول و کالا

سامانه بازار جم با تکیه بر اصل مشتری مداری و احترام به قانون حمایت از حقوق مصرف کننده، به تمامی مشتریان خود این امکان را می دهد که در صورت عدم تطبیق کالای ارسالی با محصول سفارش داده شده و یا سایر مشکلات، بتوانند کالای خود را به فروشنده بازگردانند.


روند برگشت کالا بدین صورت است که چنانچه سفارشی شرایط توضیح داده شده در بخش قوانین فروشگاه را داشته باشد طبق ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی حداکثر تا 7 روز کاری باید درخواست برگشت کالا را در پنل کاربری بخش حل اختلاف ثبت و با بخش پشتیبانی سایت هماهنگ کند تا بعد از بررسی و تأیید، کالا برگشت داده شود.


کالاهای غیرقابل بازگشت:

  • کالاهایی که شماره سریال آنها با محصول ارسال شده توسط فروشنده مطابقت نداشته باشند.
  • کالاهای شخصی مانند لوازم آرایشی و بهداشتی
  • لوازم مرتبط با پوست سر مانند سنجاق سر
  • کالاهایی که در معرض حرارت، نور آفتاب و سایر شرایط غیرمجاز ذکر شده در برگه گارانتی قرار گرفته باشند.
  • نرم‌افزارهایی که برای تعداد محدودی از کاربران قابل نصب هستند.
  • لباس زیر، لوازم اصلاح و سایر لوازم شخصی
  • لباس‌های بدون برچسب و یا دارای لیبل مخدوش

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی:

اطلاعات هر محصول آرایشی بهداشتی در وب‌سایت بازار جم، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد.
خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب¬‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و سامانه بازار جم مسئولیتی ایجاد نمی‌کند. همچنین سامانه بازار جم مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.
در صورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت¬‌های آن بر عهده مشتری است و بازار جم در این خصوص هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت.
در صورت تأیید معیوب بودن کالای بازگشتی توسط شرکت تأمین کننده یا تولیدکننده، بازار جم صرفاً هزینه کالا یا سرویس را مطابق فاکتور (حداکثر تا یک ماه از تاریخ فاکتور) به مشتری برمی‌گرداند.
بازار جم نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات و ...) مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط (نمایندگی‌ها و تأمین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.


روند رسیدگی به درخواست:

کارشناسان خدمات پس از فروش ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان تأیید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.


لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است.


اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ بازار جم بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند، روشن است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای بازگشتی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود.


برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، بازار جم تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.


اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و بازگشت، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و بازار جم در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالای درج شده در فاکتور را به مشتری را می‌پذیرد.


پس از دریافت و پذیرش کالا توسط بازار جم، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 24 تا 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.


کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولیدکننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت بازار جم هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.


از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.


ملاک عمل و اقدام برای گارانتی برگشت پول و برگشت کالای بخش فروشگاه شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش بازار جم است.